Collectibles - Dictador Generations en Lalique

Połączenie sztuki i produkcji alkoholu. Zawładnięcie zmysłami. Gratka dla oczu i podniebienia, dla ciała i duszy. Dictador Generations en Lalique to projekt zrodzony ze współpracy pomiędzy dwoma wielkimi Mistrzami, pionierami w swojej branży. Legendarny rum Dictador zamknięty został w krzystałowej karafce zaprojektowanej przez Marca Larminaux, Dyrektora Artystycznego i Kreatywnego marki Lalique, ikonicznego francuskiego wytwórcy szkła. Design butelki nawiązuje do karaibskich korzeni Dictadora, znajdując inspirację w dynamicznym falach Morza Karaibskiego. Gra światła przebijającego się przez bursztynową zawartość przezroczystej karafki cieszy oko, kiedy degustujesz blend z rocznika 1976, starzony w beczkach z amerykańskiego dębu i po winie porto.

Rum ten powstał w wyniku pierwszej współpracy ojca i syna – Diario i Hernana Parra, przedstawicieli dwóch pokoleń w Dictador. Nuty smakowe ich arcydzieła są gładkie i subtelne, ze śladami skóry i kakao dla nosa, aromatem gorzkiej czekolady, owocowej słodkości i bogactwem przypraw w ustach, z wytrawnym finiszem o posmaku dymu, który sprawi, że zapragniesz więcej.

Dictador Generations en Lalique to istny festiwal debiutów: celebruje czas, kiedy to ojciec i syn wspólnie stworzyli blend. Jest to również pierwszy raz, kiedy Lalique zgodził się zaprojektować karafkę dla ekskluzywnej marki produkującej rum. Projekt ten zapamiętany będzie więc jako pierwszy przypadek współpracy pomiędzy najbardziej uznanym producentem szkła na świecie a producentem rumu w historii. To nie przypadek, że marka, z którą Lalique zgodził się podjąć współpracę, sama znajduje się w światowej czołówce liderów swojej branży. Jak to mówią, ciągnie swój do swego. Nie zaprzeczymy temu założeniu.

Projekt ten nie kręci się jednak wyłącznie wokół debiutów – obejmuje on również rekordy. Dictador Generations en Lalique jest obecnie dumnym posiadaczem tytułu najdrożej sprzedanej butelki rumu w historii. Osiągnęła ona niesamowitą sumę £30 000 na aukcji Sotheby’s, niedługo po swojej premierze w Marcu 2021 roku. Dictador jest dumny, mogąc dodać ten niezwykle prestiżowy tytuł do rosnącej listy zasług. Kolekcja ta jest niezwykle limitowana; składa się jedynie z 300 wyjątkowych kryształowych karafek skrywających w sobie najwyższej jakości skarb – blend rumów Dictador z rocznika 1976. Każda butelka ma wygrawerowany swój numer seryjny, zapewniając jej autentyczność i podkreślając wyjątkowość tego dzieła sztuki – z zewnątrz i od środka.

W celu zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa oraz zaprezentowania karafki w sposób, na jaki zasługuje, jest ona zaopatrzona w specjalną gablotę. Wykonana ze stali nierdzewnej i wykończona hartowanym szkłem, z którego zrobiona została przednia szyba, zapewnia ona maksymalną ochronę butelki i jej zawartości. W tym samym czasie doskonale sprawdza się w kwestii ekspozycji tego dzieła sztuki, prezentując jego niezaprzeczalne piękno. Kolejna metoda zabezpieczenia to technologia czytająca odcisk palca – jedynie prawowity właściciel jest w stanie otworzyć gablotę i wyjąć swój skarb. Oświetlenie zainstalowane pod karafką wspaniale podkreśla głęboki, bursztynowy kolor rumu.

By szczęśliwi posiadacze butelki Dictador Generations en Lalique mogli poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo, zestaw ten zapakowany jest w specjalne pudełko prezentowe, również zainspirowane czarującym pięknem Morza Karaibskiego. Wykorzystaj to niesamowite doświadczenie jak tylko możesz i rozkoszuj się każdą chwilą rozpakowywania Twojego nowego skarbu.

Wchodząc w posiadanie karafki Dictador Generations en Lalique, stajesz się właścicielem kawałka historii. Każdy element projektu jest wyjątkowy; tak samo jak każdy moment posiadania tego dzieła sztuki, podziwiania jego kunsztu i degustacji jego zawartości.