Nestville

Podczas gdy historia destylarni Nestville sięga trzech wieków wstecz, nadal cieszy się ona tytułem jednej z najbardziej nowoczesnych destylarni ziarnowych w Europie środkowej. Za pomocą zaawansowanego sprzętu produkuje ona nawet 112 000 hl alkoholu absolutnego rocznie. Destylarnia Nestville perfekcyjnie balansuje swoje oddanie bogatej tradycji marki z innowacyjnym podejściem przynoszącym jej międzynarodową sławę i uznanie. Wierzą, że kontynuacja misji ich przodków to nie tylko ich prawo, ale też i powinność, którą zobowiązali się wypełnić.

Dystylarnia ta jest o ponad 100 lat starsza niż najstarsza zarejestrowana destylarnia w Stanach Zjednoczonych. Położona jest w pobliżu miejscowości Stara Lubovna, w niewielkim miasteczku o nazwie Hlniezne na Słowacji, a najstarsze zapisy dokumentujące jej istnienie sięgają XVIII wieku. Udowodniono, że woda w tym regionie ma skład mineralny idealny do produkcji whisky. Oczywiście, Nestville Whisky zawdzięcza swój niepowtarzalny smak również procesowi starzenia w dębowych beczkach, ale to właśnie woda stanowi kluczowy element i sekret ich sukcesu. To przewaga, którą nie może pochwalić się żadna inna destylarnia.

W ich ofercie można znaleźć whisky Blended, Single Barrel, Single Malt i Master Blender. Każda kategoria oferuje szeroką gamę roczników i trunki o różnej zawartości alkoholowej. Wszystkie produkty są jedyne w swoim rodzaju i zapewniają unikalne doświadczenia każdemu miłośnikowi whisky, który potrafi rozpoznać i docenić trunek wysokiej jakości.

W 2019, Nestville Whisky Master Blender 8yo została ogłoszona „Wspaniałą Whisky” przez Jima Murray, autora słynnej „Whisky Bible”. Produkty tej marki otrzymały wiele złotych medali na imprezach światowej sławy takich jak World Whisky Awards czy China Wine and Whisky Awards.