Penderyn

Dystylarni Penderyn zawdzięczamy wielki powrót sztuki dystylowania do Walli pod koniec lat 90. Jest ona dumnym posiadaczem tytułu pierwszej destylarni whisky założonej w Walli od ponad wieku – oraz najlepszej waliskiej destylarni w obecnych czasach. Marka Penderyn założona została w roku 2000 pod nazwą Welsh Whisky Company. Sprzedaż rozpoczęto w dzień św. Dawida w 2004, w obecności gościa specjalnego, Księcia Karola.

Tak jak Walia znana jest ze swego złota, tak i marka Penderyn szybko zaczęła spełniać złote standardy swojej ojczyzny. Jej agenda opiera się na sprzedaży jedynie trunków najwyższej jakości, reprezentowanych przez ich charakterystyczną „złotą pieczęć”. Ich whisky ze słodowanego jęczmienia, wytwarzana na podstawie oryginalnego przepisu, uznawana jest jako jedna z najlepszych whisky single malt na świecie.

Sukces marki Penderyn zbudowany jest w oparciu o ciężką pracę, tradycję, dbałość o szczegóły i wykorzystanie składników najlepszej jakości. Wszystkie te elementy tworzą blend, który otrzymał wiele nagród i znany jest w każdym zakątku świata. Ostatnimi czasy, marka poszerzyła współpracę o Chiny, Australię i Rosję.

Lokalizacja dystylerni Penderyn nie jest przypadkowa. Jej umiejscowienie na południu Brecon Beacons, pasma górskiego w Walii, gwarantuje ciągły zapas świeżej wody z pobliskiego strumienia. Proces starzenia przeprowadza się w dwóch rodzajach beczek; trunek spędza początkowy etap w beczkach po wysokiej jakości Bourbonie i finiszowany jest w beczkach po portugalskim winie Madeira. Metoda ta zapewnia whisky Penderyn wyjątkowy aromat, niemożliwy do oddania przez żadną inną destylarnię.

Dystylarnia Penderyn jest dumnym posiadaczem destylatora kotłowego zaprojektowanego przez Dr Davida Faraday, krewnego słynnego naukowca Micheala Faraday. Zapewnia on whisky niepowtarzalny smak i niedoścignioną siłę. Marka ta łączy tradycję z nowoczesnością, wprowadzając technologie, które pozwalają na tworzenie trunków najwyższej jakości z pojedynczego destylatora, podczas gdy dystylarnie w Szkocji i Irlandii potrzebują systemów z dwoma lub trzeba kotłami.