Iconic Rum

Typ Rum
Wydestylowana 2006
Data zabutelkowania 12/03/2021
Bottle No. 1/306
Zatwierdzona przez Tom Bogdanski
Pochodzenie Colombia
Ml 700
Alc/Vol 40%

Edycja limitowana około 300 butelek z jednej beczki. Rum po 10 latach leżakowania w beczkach z dębu amerykańskiego po burbonie, spędził następne 5 lat w beczkach pochodzących z winnicy Niepoort. Nie na darmo w świecie winiarskim Niepoort nazywany jest "Rolls Royce of Port". Misją Niepoort od zawsze była chęć bycia graczem niszowym - produkować charakterystyczne wina Porto i Douro, łącząc wielowiekową tradycję z innowacyjnością, z nastawieniem na jakość a nie ilość, zachowując wysokie standardy. Wyjątkowość tej edycji kryje się w złożoności i koncentracji tego produktu.

Pochodzenie

Dziesięcioletni rum pochodzący z gorzelni Destileria Colombiana. Początki istnienia sięgają 1913 roku, kiedy to w mieście Cartagena de Indias została założona ta destylarnia. Od tego czasu nieprzerwanie produkcją zajmuje się rodzina Parra Arango. W ofercie firmy znajdują się wielokrotnie nagradzane rumy i giny, a jakość produktów doceniana jest przez najlepsze bary, hotele i restauracje w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Tokio oraz na pozostałych 80 rynkach. Rum leżakował w Kolumbii przez dziesięć lat w beczkach po Burbonie dzięki czemu nabrał skoncentrowanego charakteru, pełnej gamy złożoności aromatów i smaków.

Nota degustacyjna

  • Nos: długie dojrzewanie w beczkach po porto dało intensywny zapach słonego karmelu, słodkich przypraw, z nutą kakao
  • Usta: w ustach świetna równowaga z gładkim, bardzo eleganckim i łagodnym finiszem
Typ Rum
Wydestylowana 2002
Data zabutelkowania 12/03/2021
Bottle No. 1/102
Zatwierdzona przez Tom Bogdanski
Pochodzenie Colombia
Ml 700
Alc/Vol 40%

Edycja limitowana około 100 butelek z jednej beczki. Rum po 15 latach leżakowania w beczkach z dębu amerykańskiego po Burbonie, spędziła następne 4 lata w beczkach pochodzących z winnicy Sherry Ximenez-Spinola. Bodegas Ximénez-Spínola to butikowa winnica, jedna z najstarszych w Jerez de la Frontera (od 1729r). Specjalizuje się w szczepie Pedro-Ximenez, z którego produkuje wybitne wina.

Pochodzenie

Piętnastoletni rum pochodzący z gorzelni Destileria Colombiana. Destilería Colombiana jest umiejscowiona w Kartagenie, w Kolumbii. Obszar ten szczyci się tropikalnym klimatem i daje bardzo wysokiej jakości trzcinę cukrową. To właśnie ta magiczna równowaga między pogodą a lądem umożliwia produkcję wyjątkowej gamy wysokiej jakości rumów i dżinów; celebruje kwintesencję kolumbijskiego ducha. Rum leżakował w Kolumbii przez piętnaście lat w beczkach po Burbonie dzięki czemu nabrał skoncentrowanego charakteru i pełnej gamy i złożoności aromatów i smaków.

Nota degustacyjna

  • Nos: złożony nos starego rumu dojrzewanego w beczkach po sherry, w którym słodkie nuty ustępują zapachowi dymu, prażonych migdałów, suszonych owoców i gorzkiej czekolady
  • Usta: zupełnie inny smak od wersji 15 letniej dojrzewanej w beczkach po porto, bardziej wytrawny i elegancki, wciąż gładki z długim, przyjemnym finiszem.
Typ Rum
Wydestylowana 1991
Data zabutelkowania 19/03/2021
Bottle No. 1/102
Zatwierdzona przez Tom Bogdanski
Pochodzenie Colombia
Ml 700
Alc/Vol 42%

Edycja limitowana około 100 butelek z jednej beczki. Rum po 20 latach leżakowania w beczkach z dębu amerykańskiego po burbonie, spędził następne 10 lat w beczkach pochodzących z winnicy Sherry Ximénez-Spinola. Bodegas Ximénez-Spinola to butikowa winnica, jedna z najstarszych w Jerez de la Frontera (od 1729 r). Specjalizuje się w sczepie Pedro-Ximénez.

Pochodzenie

Twórca wybitnego kolumbijskiego rumu Dictador z kategorii Iconic Art Spirits Herman Parra oddaje więc swoje najlepsze beczki z wyselekcjonowanych roczników i w ten sposób powstaje ten unikatowy produkt. Rum jest leżakowany według ekskluzywnych, rodzinnych receptur od trzech pokoleń. Podwaliną pod ten produkt jest rum, który zdobył ponad 50 nagród na najważniejszych targach spirytusowych na świecie w tym w Stanach Zjednoczonych, Francji i Niemczech, jego Dictador Lalique - stał się w ostatnim czasie (26 lutego 2021) najdroższą butelką rumu na świecie - uzyskując na aukcji Sotheby’s w Londynie cenę £30,000.

Nota degustacyjna

  • Nos: subtelny i elegancki, wielowarstwowy z aromatami gorzkiej czekolady, miodu i słodkich przypraw.
  • Usta: bardzo wytrawne, a jednocześnie zaskakująco świeże i finezyjne z czekoladowym finiszem, który utrzymuje się w ustach na dobre kilka minut, prawdziwy rarytas.
Typ Rum
Wydestylowana 2012
Data zabutelkowania 25/05/2021
Bottle No. 1/102
Zatwierdzona przez Tom Bogdanski
Pochodzenie Colombia
Ml 700
Alc/Vol 40%

Rum spędził 8 lat dojrzewając w beczkach po Burbonie, a następnie został poddany procesowi Sztuki Finiszowania przez rok w beczkach po Porto. Proces ten ma na celu wydobyć z trunku nową głębię smaku, nadając mu niespodziewane nuty smakowe. Entuzjaści rumu poczują różnicę, oddając się przyjemności degustacji rumu po raz pierwszy – oraz za każdym następnym razem.

Pochodzenie

Dziewięcioletni rum pochodzący z Kolumbii. Legenda Dictadora sięga XVIII wieku i oparta jest na micie Severo Arango y Perro, pierwszego Dictadora o silnym charakterze. Fundamenty marki bazują na tradycji zbalansowanej z nowoczesnością oraz absolutnej doskonałości nadającej jej tytuł najbardziej pożądanego producenta rumu na świecie. Kreatywny, innowacyjny i odnoszący sukcesy, rum Dictador otrzymał wiele nagród i posiada status najdrożej wylicytowanej butelki rumu w historii.

Typ Rum
Wydestylowana 2010
Data zabutelkowania 20/06/2021
Bottle No. 1/102
Zatwierdzona przez Tom Bogdanski
Pochodzenie Colombia
Ml 700
Alc/Vol 40%

Rum starzony był przez 10 lat w beczkach po Burbonie, a następnie poddany procesowi Sztuki Finiszowania przez rok w beczkach po Porto. Ta innowacyjna metoda wydobywa z rumu to, co najlepsze, odkrywając niedoświadczone wcześniej nuty smakowe. W prawdziwym stylu Dictadora, tradycja spotyka nowoczesność, zapewniając fanom rumu na całym świecie nowe doświadczenia, sprawiając, że spojrzą na swój ulubiony trunek w zupełnie nowym świetle.

Pochodzenie

Jedenastoletni rum pochodzący z Kolumbii. Legenda Dictadora sięga XVIII wieku i oparta jest na micie Severo Arango y Perro, pierwszego Dictadora o silnym charakterze. Fundamenty marki bazują na tradycji zbalansowanej z nowoczesnością oraz absolutnej doskonałości nadającej jej tytuł najbardziej pożądanego producenta rumu na świecie. Kreatywny, innowacyjny i odnoszący sukcesy, rum Dictador otrzymał wiele nagród i posiada status najdrożej wylicytowanej butelki rumu w historii.

Typ Rum
Wydestylowana 2006
Data zabutelkowania 12/03/2021
Bottle No. 1/306
Zatwierdzona przez Tom Bogdanski
Pochodzenie Colombia
Ml 700
Alc/Vol 58%

Rum starzony w beczkach po Burbonie przez 10 lat, w beczkach bo Sherry przez 3 lata, a następnie w beczkach po Porto przez 2 lata – dając świadectwu swej nazwie „Cask Strength”. Efekty 15 lat spędzonych nie w dwóch, lecz w trzech różnych rodzajach beczek, są niesamowite. Każda z nich obdarzyła trunek wyjątkowym aromatem, a kombinacja ich wszystkich daje początek zupełnie nowej, bezkonkurencyjnej kategorii rumu. To Sztuka Finiszowania w najlepszym wydaniu, mistrzowsko opracowana przez niezawodną markę Dictador.

Pochodzenie

Piętnastoletni rum pochodzący z Kolumbii. Legenda Dictadora sięga XVIII wieku i oparta jest na micie Severo Arango y Perro, pierwszego Dictadora o silnym charakterze. Fundamenty marki bazują na tradycji zbalansowanej z nowoczesnością oraz absolutnej doskonałości nadającej jej tytuł najbardziej pożądanego producenta rumu na świecie. Kreatywny, innowacyjny i odnoszący sukcesy, rum Dictador otrzymał wiele nagród i posiada status najdrożej wylicytowanej butelki rumu w historii.

Partnerzy Iconic Art Spirits