Iconic Whisky

Typ Whisky
Wydestylowana 2013
Data zabutelkowania 18/03/2021
Bottle No. 1/306
Zatwierdzona przez Tom Bogdanski
Pochodzenie Nestville Distillery
Ml 700
Alc/Vol 42%

Whisky pochodząca z Nestville Distillery, rodzinnej destylarni położonej u podnóża malowniczych Tatr Wysokich. Whisky po 7 latach leżakowania w beczkach z dębu amerykańskiego, spędziła następne 6 miesięcy w beczkach pochodzących z wybitnej winnicy Royal Tokaji. Założycielem i pomysłodawcą tej wyjątkowej winnicy jest Hugh Johnsona, znany autor i historyk wina, którego celem było ożywienie i przywrócenie międzynarodowej sławy win z jednego z najbardziej znanych regionów winiarskich w historii. Pikanterii dodaje fakt, iż właśnie w tych beczkach starzony był również 30 letni Rum Dictador, który został później zabutelkowany do unikatowego projektu Two Masters. Specjalna limitowana edycja 306 butelek.

Pochodzenie

Jim Murray w swojej słynnej na całym świecie książce „Whisky Bible” nadał tej whisky werbalną ocenę „BRILLIANT whisky”. Nestville Whiskey Single Barrel to wyjątkowa i pyszna whisky ceniona na całym Świecie. W 2018 roku zdobył podwójny złoty medal na China Wine and Spirits Awards oraz złoty medal na World Whiskeys Awards.

Nota degustacyjna

  • Nos: delikatny i subtelny zapach miodu i wanilii oraz kwiatu akacji i karmelu, wyraźny wpływ dojrzewania w beczkach po tokaju
  • Usta: bardzo świeże i energiczne, pierwszy wrażenie intensywnie kremowe, ze słodkim, delikatnie pikantnym finiszem
Typ Whisky
Wydestylowana 2013
Data zabutelkowania 24/06/2021
Bottle No. 1/102
Zatwierdzona przez Tom Bogdanski
Pochodzenie Nestville Distillery
Ml 700
Alc/Vol 43%

Whisky spędziła 8 lat dojrzewając w beczkach American oak, następnie 6 miesięcy w beczkach po Porto. To połączenie obdarzyło ją niepowtarzalnym aromatem, który z pewnością zachwyci każdego fana whisky. Proces Sztuki Finiszowania to nowoczesna metoda mająca na celu wydobycie z trunku nieznanej wcześniej głębi smaku. Wraz z wiernością dystylarni Nestville jej bogatej historii, ta doskonała mieszanka starego i nowego zapewnia entuzjastom whisky całkowicie nowe doświadczenia.

Pochodzenie

Słowacka destylarnia Nestville produkuje trunki wysokiej jakości, w nawiązaniu do tradycji sięgających trzy wieki wstecz. Najwcześniejsze odnalezione wspominki o dystylarni – oraz pierwsze receptury! – są 100 lat starsze niż te z najstarszej destylarni w Stanach Zjednoczonych. W Nestville wierzy się, że kontynuowanie ciężkiej pracy przodków to nie tylko prawo, ale również obowiązek. Sukces tej marki osiągany jest poprzez idealne połączenie bogatej przeszłości z innowacją przyszłości.

Typ Whisky
Wydestylowana 2016
Data zabutelkowania 11/06/2021
Bottle No. 1/102
Zatwierdzona przez Tom Bogdanski
Pochodzenie Waves
Ml 700
Alc/Vol 42%

Whisky single malt starzona jest w beczkach po Burbonie i Porto. Lata spędzone w beczkach po Porto nadały jej bogatego, unikalnego aromatu, możliwego do osiągnięcia jedynie dzięki cierpliwości i upływowi czasu. Nagrodzona wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, skrada serca nie tylko jurorów, ale też entuzjastów whisky na całym świecie dzięki swemu niezwykłemu, niezapomnianemu smakowi.

Pochodzenie

Dystylarnia Penderyn była pierwszą po ponad stu latach destylarnią założoną w Walii w 2004 roku. Jej lokalizacja w południowej części pasma Brecon Beacons została wybrana ze względu na stały zapas świeżej wody z pobliskiego strumienia. To historyczne miejsce nadaje smaku osobowości marki Penderyn, mocno wiążąc ją z walijską tradycją. Dojrzała whisky Penderyn rozpoznawana jest jako jedna z najlepszych whisky single malt. Przez lata spędzone na wiernej oryginalnym wartościom produkcji alkoholu, który swą doskonałością dorównuje walijskiemu złotu, zyskała międzynarodową chwałę i otrzymała wiele nagród.

Partnerzy Iconic Art Spirits